Prvé Sväté prijímanie

Dňa 20.5.2018 sa v kostole sv. Jindřicha uskutočnila jedna z najkrajších udalostí slovenskej farnosti. Na slávnosť Zoslania Ducha Svätého prijali deti prvý krát Najsvätejšiu Sviatosť Oltárnu. Celý akademický rok deti navštevovali hodiny katechizmu, kde ich otec Zoltán naučil základné modlitby a vysvetlil Božie prikázania. Dozvedeli sa kto je Boh, Pán Ježiš, Duch Svätý a čo je to hriech a ľútosť. Deti sa taktiež zodpovedne pripravili na prvú svätú spoveď.
Obrad prvého svätého prijímania bol sprevádzaný chrámovým spevokolom, ktorý prehĺbil sviatočnú atmosféru plamienkov horiacich sviečok. Na záver deti ocenili čas, úsilie a motiváciu otca Zoltána spoločným, krásne veršovaným poďakovaním.
Našim malým farníkom, ktorí prvý krát prijali Eucharistiu prajeme, aby v nich Božia sila tejto sviatosti zostala navždy.

Posledná zmena: 26.5.2018 05:57