II. ročník farského plesu

Dňa 27.1.2018 sa uskutočnil druhý farský ples organizovaný Slovenskou rímskokatolíckou farnosťou v Prahe. V krásnom historickom interiéri spoločenského Paspovho sálu v budove Pivovaru Staropramen, strávilo 140 farníkov úžasný, nezabudnuteľný večer.

Otec Zoltán osobne privítal každého návštevníka plesu, dámy dostali krásny kvietok. Po uvítacom prípitku a spoločnej modlitbe začal zaujímavý program. Ako prví vystúpil manželský pár Hreško s tanečnou zostavou štandardných a latinskoamerických tancov. Ich profesionálny výkon ocenili návštevníci dlhým potleskom. Ďalším bodom programu bolo vystúpenie Terezky Šofrankovej. Všetci poznáme jej krásny spev z kostola. Pieseň, ktorú spievala na plese, znela priam magicky.

V priebehu celého večera hrala výborná hudba v podaní DJ Stanislav Lizák z východného Slovenska. Neustále plný parket tancujúcich ľudí všetkých vekových kategórií, bol jasnou reakciou na vhodný výber domácich aj zahraničných, ľudových aj moderných piesní. Svetelné efekty vytvárali neopakovateľnú atmosféru.

Kultúrnym zážitkom večera bola cimbalová hudba v podaní skupiny z Moravy. Ich folklórne piesne boli vhodné ako k tancu, tak aj k príjemnému počúvaniu.

Najdôležitejším bodom celého večera bola rozhodne tombola, ktorá obsahovala 50 cien. Poďakovanie patrí organizátorom za veľmi vhodne zvolené ceny, ako aj mnohým farníkom, ktorí osobne venovali hodnotné dary. Hlavnou cenou tomboly bola večera s otcom Zoltánom. Všetkým výhercom srdečne blahoželáme a dúfame, že im ceny priniesli radosť.

Druhý farský ples bol na vysokej spoločenskej úrovni. Výborné jedlo, hudba, prostredie a rodinná atmosféra vyústili v to, že celková zábava trvala až do skorých ranných hodín. Veľmi si vážime nadšenie s akým sa organizátori pustili do tejto náročnej akcie. Určite to vyžadovalo veľa času a úsilia, ale skvelý výsledok stál rozhodne za to.

Ďakujeme otcovi Zoltánovi a celému organizačnému tímu za nádherný spoločenský večer a už teraz sa tešíme na tretí farský ples.

Diana Horkavcová
Posledná zmena: 6.2.2018 20:07