Pastoračná návšteva otca biskupa Jozefa Haľka v Prahe

„Postoj chvíľa, si krásna.“ ‒ mohli by sme si spolu s Goethem povedať pri príležitosti, keď Slovenskú farnosť v Prahe navštívil bratislavský pomocný biskup otec Jozef Haľko, ktorý je poverený pastoráciou Slovákov v zahraničí. V druhú pôstnu nedeľu 12. marca 2017 sme sa zúčastnili spoločnej svätej omše v kostole sv. Jindřicha, ktorej hlavným celebrantom bol otec Haľko. Vo svojej homílii poukázal na slová evanjelia ‒ že aj keď apoštolom bolo dobre na Hore premenenia, ale Ježiš im nedovolil postaviť tri stánky ako chceli a zostať tam, rovnako ani my nemáme zostávať na tejto „Hore“, ktorú symbolizuje kostol, ale máme ísť „z Hory premenenia premenení premieňať“ ďalších a svet k lepšiemu. A aj keď sa občas ocitneme na križovatke ciest, kedy sa budeme musieť sami rozhodnúť kam ďalej, len vtedy si budeme vedieť vybrať ten správny smer, ak sa necháme viesť Kristom. Po svätej omši, ktorú svojim spevom doprevádzal mládežnícky spevácky zbor, mal otec biskup trochu netradičnú požiadavku ‒ chcel sa odfotiť s nami všetkými, ktorí sme sa dnešnej slávnosti zúčastnili. V uvoľnenej atmosfére sme sa potom presunuli na agapé do farskej miestnosti, kde sme mali možnosť mať otca biskupa ešte chvíľu pre seba. Milo nás prekvapil jeho záujem o dianie vo farnosti a veľmi sa tešíme, že sme mali príležitosť osobne sa s ním stretnúť a rozprávať. Potom, ako sa s nami rozlúčil, zúčastnil sa ešte obeda s členmi farskej rady, a tak sa už pobral na cestu za ďalšími povinnosťami. Sme veľmi vďační, že otec biskup prijal naše pozvanie a mohli sme toto milé stretnutie uskutočniť. Pevne veríme, že sa medzi nami cítil dobre a rád sa k nám ešte niekedy vráti.

Miriam Basová

Posledná zmena: 13.3.2017 11:58